• 01Главная
 • 02Об агентстве
 • 03Туры
 • 04Новости
 • 05Контакты
 • Главная страница - "K hore Belucha"
  "K hore Belucha"

  PĚŠÍ PROHLÍDKA "K hore Belucha"(S JEZDECKÝMI DOPROVODEM)

  K hore Belucha

   
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

  Tato trasa je určená pro ty, kteří mají rádi pěší horské túry a chce vychutnat krásu okolní krajiny plně, bez náročného zboží za zády. Půjdete horskými stezkami a závažnost vašich věcí vezmu na sebe koně. Budete moci vzít s sebou tolik věcí, kolik je třeba v пешем výlet a budete dobývat vrcholy nalehko! Trasa dává možnost navštívit legendární místa Алтая a vidět ho v celé kráse a velkoleposti. 
  Hora Белуха – nejvyšší vrchol Sibiři, tyčící se na 4506 m nad mořem. Je to majestátní památník přírody - "svatyně" Алтайских hor. Její aura je tak притягательна, že v průběhu staletí láká k sobě cestovatele, turisty, spisovatelů, umělců a vědců. Na cestě skupiny sejdou skalnaté rýžoviště, притаившиеся v záhybech hor průzračnými jezery, разнотравье alpské louky, tajemná údolí эдельвейсов, umělé "města", složené stoupenci Рериха z kamenů, a mnoho dalších

   


  K hore BeluchaK hore BeluchaK hore Belucha

   

   

   

   

  Délka
  celková délka 9 dní
  pěší část 7 dní
  автозаброски 2 dny

  Odjezd: Rusko • Sibiř • Republika Altaj • obec Манжерок • t/k "Манжерок"

  Trasa: Rusko • Sibiř • Republika Altaj • Obec Манжерок • Obec Тюнгур • Traktu Elan • Солтоновские klíče • Кучерлинское jezero • Průsmyk Kara-Тюрек • Jezero Аккем • Údolí Ярлу • Údolí Sedmi jezer • Аккемский ledovec • Kaple Michaela Archanděla • Vodopád Текелю • Údolí Řeky Аккем

   


  K hore BeluchaK hore BeluchaK hore Belucha

   

   

   

   

  Den 1: туркомплекс "Манжерок" – туркомплекс "Тюнгур"
  Příjezd na туркомплекс "Манжерок" Snídaně v kavárně. Během автопутешествия turisté проедут po slavné Чуйскому тракту do Семинского průsmyku, pak po silnici na Ust-Коксу. Po cestě se turisté dozvědí o historii Horského Алтая, o jeho tradicích původních obyvatel. Ubytování ve stanech. Výuka, příprava na výlet. Lázeň.
  Auto 430 km

  Den 2: as Тюнгур – plocha Elan – Солтоновские klíče
  Cesta je nahoru soutěskou řeky Кучерла. Je to typicky horská řeka, зажатая v теснинах útesy a bohatý peřeje. Кучерла má nádhernou barvu vody – mléčná s tyrkysovým nádechem – díky известнякам, выстилающим dno koryta. Ubytování na louce v blízkosti klíčů. V cestě 8-9 hodin.
  Pěšky 25 km

  Den 3: Солтоновские klíče – Kamenná chalupa
  První část cesty vede po кедровому lese, dále stezka stoupá nad hranici lesa a zobrazí высокогорное plošiny, klikněte na гольцам vyjde na Kamenné chatrči. Během cesty se otevírají nádherné výhledy na kaňon řeky Кучерла, Кучерлинское jezera, zasněžené horské vrcholky. Kamenná chalupa se nachází v samém srdci alpské louky, které napadají svým разноцветьем.
  Pěšky 25 km

  Den 4: Kamenná chalupa – pass Каратюрек (v překladu z altajském – "Černé srdce") – jezero Аккемское
  Stoupání na průsmyk – jeden z hlavních testů. Ale všechny obtíže s více než kompenzovány увиденной panorama: sněhově bílou kráska Белуха, mléčné vody jezera Аккем, drobná малахитовое zrcadlo Jezera Duchů, многоцветная údolí potoka Ярлу, království kamene a změť barev alpské louky. Na přechodu se obvykle leží sníh. Průsmyk je označen kultovní kamenné pyramidy – o. Sjezd z průsmyku k jezeru Ak-Kým, přes noc na břehu jezera. V cestě 8-9 hodin.
  Pěšky 25 km

  Den 5: Дневка. Hvězdicový výstup na Ak-Кемскому ledovci. Cesta na ledovec leží kolem jezera Аккемского
  Stezka vede po západním břehu jezera, pak přes most vede přes potok Ak-Оюк a dále třeba na заболоченному levém břehu řeky Ak-Kým do mostu. Od mostu stezka stoupá na staré, složených z žuly морену a jde na kapli archanděla Michaela, postavený v roce 2006 na památku mrtvých альпинистах. Dále nahoru морене stezka stoupá k Аккемскому ledovci, odkud je krásný výhled na horu Белуха. Pěší přechod 7-8 hodin.
  Pěšky 20 km

  Den 6: Hvězdicový výstup (chůze), v Údolí Sedmi Jezer
  Během radiální výstupu uvidíte úžasné krásy jezera, četné vodopády, rozkvetlé alpské louky; bílé vrcholy fascinují, i ten nejnáročnější divák bude ohromen touto nádherou. Údolí Sedmi Jezer tvarem připomíná srdce. Ty horní jezera se nachází v nadmořské výšce něco málo přes 2600 mm Hvězdicový výstup trvá 6-8 hodin.
  Pěšky 20 km

  Den 7: Pěší přechod dolů rv Ak-Kým
  Děláme odpočinout na parkovišti "U vodopádu". Odtud je velmi dobře vidět vodopád Текелю, výška pádu vody 60 metrů. Řeka Текелю je známá svými завораживающими vodopády, které na pozemku 10-12 km až šest. Krystalické horniny, слагающие proudu řeky, zúžené úseky údolí, největší pokles koryta, přírodní kontrast, jedinečný vzhled krajiny dodávají řece Текелю titul jedné z nejkrásnějších na Altaji. I nadále cestu dolů rv Ak-Kým. Ubytování na břehu řeky. Čas na cestě 6-7 hodin.
  Pěšky 20 km

  Den 8: Pěší přechod dolů rv Ak-Kým
  Stezka vede podél kaňonu řeky, je zde mnoho plaveb přes horské potoky, nalezený úsek což je luxusní předměstí maskatu. Jen v dolním toku údolí řeky Ak-Kým rozšiřuje, stezka vyjde na parkovišti "U Tří Bříz". Před poslední překážkou – pass Кузуяк (1513 m). Od obce Кучерла přejezd autem do туркомплекса "Тюнгур". Lázeň. V cestě 7-8 hodin.
  Pěšky 20 km

  Den 9: Туркомплекс "Тюнгур" - туркомплекс "Манжерок"
  Na cestě – návštěva muzea H. Kv Рериха, zámek Атамановых. H. Protože nicholas roerich zůstal na Altaji jen 13 dní, ale trvale opustil paměť o sobě a svých obrazech. Lázeň. Na večeři na rozloučenou.
  Auto 430 km

  Zahrnuto v ceně zájezdu
  1. Jídlo dle programu zájezdu 
  2. Dopravu dle programu zájezdu 
  3. Platba турстоянок (platba prostor pod stany v plně vybavených туркемпинга) 
  4. Lázeň dle programu zájezdu 
  5. Půjčovna 
  6. Pronájem koně (pokud je to jezdecký nebo конно-vodní nebo pěší s jezdeckými doprovodem) 
  7. Platba práci instruktorů (1-3 osoby), конюхов (1-3 osoby) 
  8. Platba rekreační poplatky 
  9. Pojištění: léčebných výloh a úrazu. Pojišťovna "Ингосстрах".

  Denní
  Pořádá auto denní turisty z měst, Těžba-Алтайск, Барнаул, Novosibirsk, Tomsk, Omsk, Новокузнецк, Kemerovo. 
  Setkání na letišti Důlní Алтайска: individuálně o žádostech, cena 500 kč/auto. 
  Барнаул: Odjezdy v pátek a v neděli v 8:00 od hotelu Central, ave Lenin 57. Cena 1350 kč, na obě strany/1100 kč v jednom směru. 
  Novosibirsk: Odjezdy ve čtvrtek a v sobotu. 
  23:20 ave Karla Maxe 1, ost GUM 
  23:50 vlakové nádraží Hlavní 
  Cena 2200 kč, na obě strany/1550 kč v jednom směru

   

   

  Комментарии
  Наверх